Võiks küll arvata, et parkimiskoha laius ning selle joonimine ei mõjuta otseselt juhtuvaid õnnetusi, kuid tegelikult on olukord vastupidine. Kehvasti joonitud parkla jätab inimestele oluliselt rohkem võimalust eksida ning sellega kahjustada ka nii enda, kui ka võõra vara. Ilmselt oleme suuremal või väiksemal määral seda ka ise kogenud – kerge ukselöök kaubanduskeskuse juures või hoopis ebameeldiv autovärvist erinev kriim stange peal. Eksimine on inimlik ning loomulikult juhtub õnnetusi ka kõige parematel juhtidel. Kindlasti julgeme kõigile kinnisvara või parklate omanikel lasta enda jooned korrektselt joonida. Probleem võib esile kerkida ka siis, kui jooned on vale vahega. Mida aastaid edasi seda laiemaks ja suuremaks on läinud ka autod. Peamiselt on autod muutunud suuremaks turvalisuse kaalutlustel. Kui iga mõne aasta tagant joonite oma parkla vanade joonte järgi üle, siis võib kindlalt väita, et mõne tsükli möödumisel on tegemist parkimiskohaga kuhu mahtuda on keeruline. Esiteks hakkate märkama, kuidas inimesed peavad autost välja tulles väga-väga ettevaatlikud olema. Täiskasvanud inimesed saavad sellest aru, kuid sama ei saa öelda laste kohta. Samuti võib olla ohtlikuks teguriks tuul, mis paiskab ukse oluliselt kiiremini ja kaugemale lahti, kui te seda ehk sooviksite. Arvestades tõsiasjaga, et keskmiselt juhtub 81 juhtumit päevas, siis ligemale pooled nendest on põhjustatud parklates või manööverdades.
Nagu näha ka Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) 2020.a andmetest, siis kõige populaarsemad parklad õnnetuste jaoks on suured kaubanduskeskused. Inimesed tulevad ostukottidega auto poole, ning tõenäoliselt on tähelepanu pisut hajunud ja tekitatakse vigastus. Samuti on õnnetuste hulk oluliselt suurem talvel ning eriti jõulude ajal, kui keskustes on palju inimesi ning parkimiskohta on keeruline leida. Hea näitena saab tuua Rocca al Mare keskuse, kus toimus 2020.a 87 juhtumit ning kokku tekitati kahju 83000EUR. Jämedalt arvutades näitab see, et iga õnnetusega tekitati suurusjärgus tuhat eurot varale kahju. Lisaks tuleb siia juurde arvestada ka inimeste aeg, mis kulub dokumentide vormistamiseks ja auto remondiks. Tõenäoliselt peate kasutama taksot või paluma tuttavaid, et nad teid mõne päeva sõidutaks. Kindlasti ei tohi unustada ka juhtumeid, mida ametlikult ei registreerita. Kahjuks on meie seas inimesi, kes põhjustavad võõrale varale kahju, ning peale seda rahuliku südamega sündmuspaigast lahkuvad. Samuti ei ole harvad juhused, kus osapooled jõuavad omavahel kokkuleppele ning kogu tegevus viiakse läbi ilma kindlustuseta. Loomulikult sõltub see tekitatud kahjust ning vigastuste suurusest.
Nippe ja trikke on palju, kuidas enda autot turvalisemalt hoida. Küll aga tasub arvestada sellega, et inimesi on erinevaid ning samuti juhtub vahel õnnetusi ka kohtades, kus te seda kõige vähem oodata oskate. Kui suudate hoolikalt jälgida enda ümber toimuvat, siis on väiksem ka tõenäosus, et teiega midagi halba juhtub. Järgnevalt aga mõned huvitavad tähelepanekud, mida tasub jälgida:
Nagu ka varasemalt mainisime, siis parkimiskohtade laiuse vajadus on läbi aastate muutunud järjest suuremaks. Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) andmetel on aastatel 2003-2016 muutunud autod keskmiselt 8 cm laiemaks ning 15 cm pikemaks. See on ka üks põhjustest, miks järjest rohkem juhtub õnnetusi just parklates, kus tegelikult kiirused ei ole suured. Vastavalt Eesti standardi EVS843:2016 järgi on tavaline parkimiskoha tavalaius 2.6m ning pikkus 5.0m. Parklates, kus on suur liiklus – näiteks kaubanduskeskused, peab olema vähim laius 2.7m. Skeemi järgi saab ka visuaalse kujutluse, kui kitsas on nii öelda tänapäevasel sõidukil “vanas” parkimiskohas. Eriti keeruliseks muutub olukord kupee tüüpi sõidukitega, mille uksed on oluliselt suuremad, kui teiste keretüüpidega autodel. Ukse avamine ilma kõrval paiknevat autot riivamata on äärmiselt keerukas protsess, kuna uks kaalub küllaltki palju.
Kindlasti tuleb enne joonimist kogu protsess rahulikult läbi mõelda, ning alles peale seda asuda tegevuse juurde. Samuti tuleb kindlaks määrata millised sõidukid peamiselt teie parklat külastavad – kui pidevalt tulevad suuremad autod/kaubikud, siis tasuks selle peale ka mõelda ning teha jooned laiemad. Lähtuda tuleb loomulikult ka parkla eripäradest. Kui soovite rohkem informatsiooni ning nõu, siis võtke meiega julgelt ühendust, ning leiame üheskoos lahenduse. Pakume oma klientidele kvaliteetset ning kiiret teenust ja seda kõike ka väga mõistliku hinnaga. Lisaks saame aidata teil välja mõelda kõige optimaalsema lahenduse teie parklas oleva ruumi kasutamiseks. Tihti tekib olukord, kus pressitakse liiga palju kohti, kuhu tegelikult autot parkida on keeruline, nii et see viga ei saaks. Kui tunnete, et oleme teie jaoks õige koostööpartner, siis tutvustaksime teile lähemalt võimalusi, kuidas saaksime üksteisele kasulikud olla.
Omame pikaajalist kogemust parklakohtade joonimisel ja pakume enda klientidele vaid kõige kvaliteetsemat teenust.
Kõik õigused kaitstud